Opoja.net

Tërmet në Shqipëri, ndjehet edhe në disa qytete të Kosovës

Kosova
Tërmet në Shqipëri, ndjehet edhe në disa qytete të Kosovës

Një tërmet me magnitudë 5.8 të shkallës Rihter është regjistruar në Detin Adriatik, në një thellësi prej 10 kilometrash.

Tërmeti është regjistruar rreth 6 kilometra larg Durrësit, por ai është ndjerë edhe në Prishtinë, për disa sekonda.

Tërmeti është regjistruar saktësisht në orën 16:04:25.

Disa fotografi dërguar Telegrafit, shihen xhama të thyer dhe vetura të dëmtuara në Tiranë.

Në mesin e qytetarëve ka pasur panik.

Tash për tash nuk ka detaje lidhur me fuqinë e tërmetit, transmetojnë mediat shqiptare.

Telegrafi do t’ju mbajë të informuar.

“Situata e bizneseve nuk është e mirë si pasojë e pandemisë”

Kushtrim Guraj

Spitalet në Kosovë mbushen me pacientë, cilat janë përgatitjet nëse përkeqësohet situata?

Opoja.net

Pandemia mund të ndalet nëse të paktën 70 për qind e njerëzve i bartin maskat në publik

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net