Opoja.net

Tërnava: Xhamitë nuk do të hapen për Bajram

Kosova
Tërnava: Xhamitë nuk do të hapen për Bajram

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës Naim Tërnava, drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike Naser Ramadani dhe mikrobiologu Lul Raka, kanë zhvilluar një takim për të biseduar lidhur me situatën me pandeminë që po mbizotëron në Kosovë.

Po ashtu në këtë takim u bisedua edhe për mundësinë e hapjes së xhamive me rastin e Fitër Bajramit.

Tërnava tha se xhamitë nuk do të hapen për shkak të situatës.

“Nuk janë krijuar kushtet për hapjen e xhamive në Kosovë. Kështu janë mendimet e ekspertëve të kësaj fushe. Unë nuk e njoh këtë sëmundje, por këta kolegët këtu që kanë punuar natë e ditë për ne, do të japin mendimin e tyre për këtë. Ne do të shohim për mundësinë e parë për t’i hapur shtëpitë e Zotit”.

Ai u shpreh optimist në përmirësimin e situatës epidemiologjike, nga ku më pas ai pret që të hapen edhe xhamitë.

https://www.facebook.com/birk2015/videos/787979321610061/
Loading...

Mos i humb

​MPJ thirrje bashkatdhetarëve: Mos u nisni drejt Kosovës pa dokumentacion të rregullt

Opoja.net

Profesorët universitar thonë se gjuha e rëndë politike mund të sjellë pasoja në Kosovë

Opoja.net

Reciprociteti: 20 kamionë nga Serbia e njohën Republikën e Kosovës, 13 u kthyen prapë

Opoja.net

KE ndan 300 milionë euro për të mbështetur imunizimin

Opoja.net

Ky është moti për dy ditët e ardhshme

Opoja.net

Mesazhi i fundit si kryeministër: Kjo është qeveri e paligjshme, kjo është qeveria koti

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net