Testohet ilaçi kundër dëmtimeve të koronavirusit në mushkëri

Rajoni
Testohet ilaçi kundër dëmtimeve të koronavirusit në mushkëri

Tashmë është testuar ilaçi kundër dëmtimeve të koronavirusit në mushkëri.

Një spital në Majemi do të jetë i pari në vend që do të testojë një trajtim të mundshëm antiCOVID-19 te njerëzit.

Qendra kërkimore në Spitalin e Përgjithshëm “Ëestchester” në Coral Terrace është në rrugë e sipër për të regjistruar pacientët që do të testojnë Ifenprodil-in, një pilulë e zhvilluar në vitet 1970 për të trajtuar çrregullimet e qarkullimit të gjakut, që mund të lehtësojë disa efekte anësore të COVID-19 në mushkëri.

“Vetëm duke parë rezultatet e hulumtimit, është befasuese”, tha Mark Ëilliams, drejtori mjekësor i “Algernon Pharmaceuticals”, kompania kanadeze për riprodhimin e ilaçeve, që heton ilaçet e paracaktuara për aplikime në sëmundje të reja.

“Ilaçi ynë mund të ketë një shans të mirë në modulimin e sëmundjes dhe shpresojmë të zvogëlojë shumë nga dëmtimet që mund të ndodhin në mushkëri”, shtoi ai.

FIRMA JUAJ +383 45563059

“Algernon” do ta testojë ilaçin mbi 150 pacientë në të gjithë botën.

Vendet përfshijnë Australinë, Rumaninë, Filipinet dhe SHBA-në.

Dosja FinCEN: Gjithçka që duhet të dini për rrjedhjen e këtyre dokumenteve 

Opoja.net

Ky shtet është kundër vaksinimit të fëmijëve nën moshën 18 vjeçare

Opoja.net

Çfarë e tërhoqi investitorin holandez të investonte në Kosovë?

Opoja.net

Boehler: Epokë e re në marrëdhëniet midis SHBA-së dhe Serbisë

Opoja.net

Këmbëngulja e SHBA-së, kontrast i BE-së 

Opoja.net

Si duhet të reagojnë shkollat në rast të përhapjes së koronavirusit?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net