Opoja.net

Hashim Thaçi jep dorëheqje nga pozita e Presidentit

Kosova
Hashim Thaçi jep dorëheqje nga pozita e Presidentit

Hashim Thaçi ka dhënë dorëheqje nga pozita e të parit të shteti, raporton Front Online.

Ky vendim erdhi pas konfirmimit të aktakuzës nga Gjykata Speciale.

“Ashtu siç kam premtuar, para gjyqit unë nuk do të dal si president, andaj do të jap dorëheqje. Kosova është storie e suksesit dhe e bashkëpunimit të ngushtë me bashkësinë ndërkombëtare. Ne duhet të ruajmë besimin në dialog të brendshëm”, tha ai në konferencë të jashtëzakonshme.

Universiteti i Oxfordit rendit Kosovën të parën për masat që mori, por nuk ndikoi në uljen e të infektuarve

Opoja.net

28 Nëntori festohet me frikën e Covid-19 dhe atyre që nuk besojnë në virus

Opoja.net

Zbulohet shtatorja e komandantit Adem Jashari në “Abi Çarshia” të Prizrenit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net