Opoja.net

Thaçi: Kurti shkeli Kushtetutën

Kosova
Thaçi: Kurti shkeli Kushtetutën

Presidenti Hashim Thaçi ka deklaruar në një konferencë për medie sonte se Kryeministri Kurti dhe Qeveria e tij ka shkelur në mënyrë flagrante Kushtetutën e Republikës së Kodovës, duke e kufizuar lirinë e lëvizjes për qytetarët, raporton portali “Front Online”.

Sipas tij, Kufizimi i lirisë së lëvizjes mund të ndodhë vetëm nëse shpallet gjendja e jashtëzakonshme. “Qeveria Kurti ka shpallur një mori nenesh të Kushtetutës”, ka thënë ai. /Front Online/

Loading...

Mos i humb

Pandemia Covid-19, minimumi 5 mijë e 500 euro për të sjellë një kufomë në Kosovë

Opoja.net

Paralajmërimi i Ramadanit: Kemi hyrë në një etapë të rrezikshme, rrini në shtëpi

Opoja.net

Vitia e falënderon Bashkimin Evropian për mbështetje në tejkalimin e krizës shëndetësore

Opoja.net

Bizneset në Kosovë në ankth për të mbijetuar

Opoja.net

Edhe 4 raste të reja me koronavirus

Opoja.net

Mësimi online në kohë të pandemisë, sa është efektiv?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net