Opoja.net

Themeluesi i “REPLAY” ligjëroi në Universitetin e Prizrenit

Kosova
Themeluesi i “REPLAY” ligjëroi në Universitetin e Prizrenit

Në Universitetin e Prizrenit “Ukshin Hoti” në Fakultetin Ekonomik mbajti një ligjeratë themeluesi i ndërmarrjes ndërkombëtare “REPLAY”, Luigino Buziol.

Para studentëve të ekonomikut, ai tregoi se si e nisi biznesin e tij me veshje të këtij brendi dhe si arriti të ekzistojë në treg për 38 vite me radhë.

Buizol, këtyre studentëve u tregoi se pika kryesore me të cilën firma e tij i ka bërë ballë të gjithë është, cilësia dhe kreativiteti.

Në këtë universitet pritet që të vijnë biznesmen dhe themelues të tjerë të suksesshëm evropian me qëllim që studentët të përfitojnë nga përvoja e tyre.

Këta janë ministrat që shpenzuan përtej limiteve për dreka e darka zyrtare

Kushtrim Guraj

Të hënën pritet të bie borë, këto janë temperaturat e javës së ardhshme

Opoja.net

QKUK e konfirmon vdekjen e 29 vjeçares shtatzëne nga koronavirusi, ishte nga komuna e Prizrenit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net