Opoja.net

Tjetër tërmet në afërsi të Tiranës

Shqipëria
Tjetër tërmet në afërsi të Tiranës

Një tjetër lëkundje tërmeti ka ndodhur në afërsi të Tiranës në orën 9 e 26 minuta.

Mësohet se tërmeti ka qenë më magnitudë 4.2 të shkallës Rihter.

Po ashtu, sipas EMSC, bëhet e ditur se epiqendra e tërmetit ishte në Vorë dhe thellësia e lëkundjeve ishte 5 kilometra.

Kujtojmë se tërmeti shkatërrues që goditi vendin më 26 nëntor la pas 52 të vdekur si dhe mbi 700 të plagosur e dhjetëra banesa të kthyer në gërmadha. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Koronavirusi në Shqipëri, Rama: Nuk do të mbyllim kufijtë

Opoja.net

Në Shqipëri edhe 8 raste të dyshuara me koronavirus dolën negative

Opoja.net

Njerëzit dalin në rrugë pas tërmetit në Shqipëri

Opoja.net

Dy tërmete të fuqishme godasin sërish Shqipërinë

Opoja.net

Rama: Kufiri Kosovë-Shqipëri s’hapet, Mini-Shengeni hap kufijtë e gjithë rajonit

Opoja.net

Një kat i shtëpisë u zhyt nën tokë, familja me 15 anëtarë që shpëtoi mrekullisht nga tërmeti

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net