Opoja.net

Tovërlani: Tjetërkund e keni ju që po lypni me anulu kampionatin

Sport
Tovërlani: Tjetërkund e keni ju që po lypni me anulu kampionatin

Afrim Tovërlani insiston se futbolli kosovar duhet t’i kthehet normalitetit pas goditjes së pësuar nga koronavirusi, i cili e ka ndërprerë çdo aktivitet sportiv në vend që nga mesi i marsit, shkruan Front Online.
Derisa trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi, insiston se titulli i kampionit është deshtë t’i dorëzohet ekipit të tij dhe kampionati të anulohet për ta ruajtur shëndetin e futbollistëve, trajneri i Feronikelit – që aktualisht është më i trofeshme në Kosovë – Afrim Tovërlani thotë se njerëzit duhet ta ndihmojnë futbollin drejt kthimit në normalitet.
“Toki” e ka shfrytëzuar profilin e tij në “Facebook” për t’iu kundërpërgjigjur me ironi të gjithë atyre që kërkojnë anulim të kampionatit shkaku i pandemisë, raporton Front Online.

The post Tovërlani: Tjetërkund e keni ju që po lypni me anulu kampionatin appeared first on Front Online.

Loading...

Mos i humb

Real Madrid me ofertë të madhe për Havertz

Kushtrim Guraj

United beson në marrëveshjen me Pogbën

Kushtrim Guraj

Arbër Zeneli nostalgjik për topin

Kushtrim Guraj

Vdes Steve Priest, basisti i bendit “The Sweet”

Kushtrim Guraj

Leipzig planifikon ta zëvendësojë Wernerin me Rashicën

Kushtrim Guraj

Edhe Brescia heq dorë nga Balotelli?

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net