Opoja.net

Trajneri i Anglisë, Southgate: Do të jetë një natë e madhe për kosovarët

Sport
Trajneri i Anglisë, Southgate: Do të jetë një natë e madhe për kosovarët

Gareth Southgate është deklaruar para ndeshjes që Anglia e zhvillon ndaj Kosovës në Euro 2020.

Trajneri i ‘Tre Luanëve’ ka thënë se do të jetë një natë e madhe për kosovarët, por që ka paralajmëruar disa ndryshime në formacion.

“Do t’i bëjmë disa ndryshime në formacion, natyrisht. Ne e dimë se do të jetë një natë e madhe për kosovarët”, ka thënë Southgate.

“Është një turp për ta që nuk janë më pjesë e kësaj gare. Por, ata kanë ende gjasë nga play-offi, e që do të jenë një rrezik i madh nga ata”.

“Do të jetë një test i mirë për ne, pasi që do të jetë një ambient i mirë. Entuziazmi i tyre është i lartë dhe ne duam të mbesim lider në grup me më shumë pikë që mund të marrim”, ka shtuar më tej trajneri i Anglisë.

Kosova do të jetë nikoqir i Anglisë në ndeshjen që fillon në ora 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”, derisa ne kemi humbur shanset që të kualifikohemi përmes Grupit A në Euro 2020. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Presidenti i Barcelonës paralajmëron marrjen e vendimeve të rëndësishme për klubin

Fari Kolloni

Pas humbjes 8:2, Pique i gatshëm të largohet nga Barcelona

Fari Kolloni

Kjo nuk i kishte ndodhur që nga viti 1946, Barcelona pësoi një ndër humbjet më të thella në histori

Fari Kolloni

Willian thyen heshtjen, tregon pse zgjodhi Arsenalin

Fari Kolloni

Davies tregon një histori interesante, ja ҫfarë i tha babai i tij kur mësoi për duelin me Lionel Messi

Fari Kolloni

Pioli kërkon përforcime në tre pozicione këtë verë

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net