Opoja.net

Trajneri i Sllovenisë: Duhet disiplinë e madhe për të mposhtur Kosovën

Sport
Trajneri i Sllovenisë: Duhet disiplinë e madhe për të mposhtur Kosovën

Trajneri i Sllovenisë, Matjaz Kek ka folur disa fjalë para ndeshjes Kosovë – Slloveni.

Selektori i kombëtares së Sllovenisë e di se udhëtimi në ‘Fadil Vokrri’ nuk do të jetë i lehtë.

Dy rezultatet negative e lënë Kosovën pa shumë zgjidhje dhe këtë e di Kek, i cili kërkon angazhim dhe disiplinë të madhe.

“Do të provojmë të shënojmë gol dhe duam të luajmë me kualitet më të lartë, disiplinë, përgjegjësi dhe motivim të lartë. Në kualifikueset e kaluara kishim probleme në udhëtim, ku duhet të jemi më të përqëndruar dhe më të guximshëm. Ne presim ndeshje të forta”, ka thënë Matjaz Kek.

“Kosova ka lojtarë kualitativë, të mirë në lojën një kundër një. Duhet të përgatitemi për këtë dhe të përgjigjemi me kualitetin tonë. Si shtesë, është e domosdoshme të bëjmë me dije karakterin tonë”, shtoi selektori.

Selektori ndër të tjerash ka folur edhe për formacionin, ku nuk pritet të ketë shumë ndryshime.

Maldini e pranon intersin e Milan për Thauvin

Kushtrim Guraj

Shtyhet shorti i 1/16 së finales së Kupës

Kushtrim Guraj

Maradona nuk ‘mundi të prehej në paqe’, tifozët hynë në ndërtesën e presidencës, policia i largoi me dhunë ata

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net