Tre emrat që Milan po i ndjek për të forcuar mbrojtjen

Sport
Tre emrat që Milan po i ndjek për të forcuar mbrojtjen

Milan mund të kthehet në një nga dy objektivat e tjera pasi Spurs vazhdojnë të kërkojnë një çmim të lartë për të shitur Serge Aurier.

Mospërputhja e shfaqjeve nga Davide Calabria dhe Andrea Conti gjatë fushatës 2019-20 do të thotë që Milano do të vendoset fort në treg për një mbrojtës të djathtë, me tre emra që lidhen vazhdimisht gjatë dy javëve të fundit.

Sipas asaj që Tuttosport po raporton të Mërkurën, një nga objektivat e tyre është Serge Aurier i Tottenham, por klubi verior i Londrës po vazhdon të kërkojë 23 milionë euro për t’u ndarë me Ivorian, pëtrrcjell ORAinfo.

Kjo shumë vlerësohet shumë nga menaxhimi i Rossonerëve, dhe duke pasur parasysh dëshpërimin për të siguruar një azhurnim në atë pozicion që ata në këtë moment mund t’i drejtohen kapitenit të PSV-së, Denzel Dumfries (vlerësuar me rreth 18 milionë euro) ose Emerson Royal të Barcelonës, i cili gjithashtu do të ishte një ndjekje e ndërlikuar. /ORAinfo/

Liverpool kompleton transferimin e yllit të Bayern Munich

Fari Kolloni

Lamtumirë Milan, Paqueta po transferohet te klubi i madh francez

Fari Kolloni

Bombë nga Italia: Milan i’a ‘vjedh’ nga duart Depayn Barcelonës!

Fari Kolloni

Haziri pas fitores së Dritës: E zDriti Maqedoninë e Veriut dhe Ballkanin

Fari Kolloni

Presidenti Thaçi e quan historik kualifikimin e Dritës

Fari Kolloni

Drita mposht Sileksin, bën historinë në Europa Ligë

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net