Opoja.net

Tre lojtarë të Lazio me Covid

Sport
Tre lojtarë të Lazio me Covid

La Gazzetta dello Sport raporton që tre lojtarë janë testuar pozitivë me koronavirus nga testet e fundit

Kaosi me COVID-19 në Lazio vazhdon derisa gazeta raporton se testët janë bërë në Avellino në lojtarët të cilët kishin kryer teste edhe në SynLab dhe UEFA, kanë dal tre pozitivë.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Pas Ciro Immobile, Lucas Leiva dhe Thomas Strakosha që u ndaluan të udhëtojnë nga UEFA me “Shqiponjat” në Petersburg të Rusisë për ndeshjen kundër Zenitit, testet e Covid-19 janë bërë temë në Lazio.

Federata Italiane (FIGC) është duke e hetuar klubin, pasi që tre lojtarët e përmendur kishin luajtur me Lazion kundër Torinos në ligë pasi që kishin rezultuar negativ sipas portokollit të Serie A/

La Gazzetta dello Sport shkruan se Lazio do të njoftojë për këtë rast autoritetet lokale. Testet pozitive kanë rezultuar pozitiv kurse Luis Alberto ka treguar vetvetiu se është negativ.

Immobile, Leiva dhe Strakosha, Djavan Anderson dhe Manuel Lazzari për momentin mbesin jashtë skuadrës, sipas këtij raporti.

Klubi nuk i ka konfirmuar emrat e lojtarëve pozitiv dhe ka testuar sot edhe njëherë të tretë por që ata përsëri kanë dal përsëri njëjtë.

The post Tre lojtarë të Lazio me Covid appeared first on FaktePlus.

Arsenali e dominon Rapidin, vazhdon pa humbje në Europa Ligë

Kushtrim Guraj

Pele me letër emocionuese për Maradonën: “Të dua, Diego”

Kushtrim Guraj

AC Milan vs Celtic, formacionet zyrtare

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net