Opoja.net

Turqia goditet sërish nga tërmeti

Rajoni
Turqia goditet sërish nga tërmeti

Turqia u trondit nga një tjetër tërmet me madhësi 5.1. 

Tërmeti me epiqendrën e tij në Elazig u ndje edhe në Malatya, Bingöl, Dijarbakir dhe krahinat përreth.

Është raportuar 184 tërmete u regjistruan pas tërmetit me madhësi 6.8 në Sivrice.

Numri i atyre që vdiqën në tërmet u rrit në 22, numri i të plagosurve u njoftua si 1030.

Një person u nxorr nga gërmadhat menjëherë pas 14 orësh në Elazig.

Tërmeti u ndje edhe në vendet fqinje, Siri, Liban dhe Iran.

Loading...

Mos i humb

Më shumë se 150.000 raste me koronavirus në botë

Opoja.net

Coronavirusi merr 3 mijë jetë anembanë botës

Opoja.net

Shkencëtarët pikërisht tani kanë zbuluar se si mund të transmetohet koronavirusi: A do ta përshpejtojë kjo përhapjen e tij?

Opoja.net

Video prekëse: Një bebe e infektuar nga koronavirusi

Opoja.net

Në Zvicër jetojnë mbi 2 milionë të huaj: Sa prej tyre janë shqiptarë?

Opoja.net

Shënohet rasti i parë i koronavirusit në Gjermani

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net