U kry, Rodriguez arrin marrëveshje me këtë skuadër

Sport
U kry, Rodriguez arrin marrëveshje me këtë skuadër

Torino ka siguruar marrëveshje me yllin e Milan, Ricardo Rodriguez.

Raportimet nga Italia bëjnë të ditur se Torino dhe Milan kanë arritur marrëveshje për mbrojtësin e majtë, Ricardo Rodriguez.

Thuhet se marrëveshja përfshinë 3 milionë euro, plus bonuse, transmeton lajmi.net.

Kontrata do të nënshkruhet së shpejti, kur edhe pritet zyrtarizimi nga faqja zyrtare e skuadrës së Torinos.

Lojtari me kontratën e re do të përfitojë një pagë prej 1.5 milionë euro, plus bonuse.

Së fundmi, Rodriguez ka luajtur si i huazuar në Holandë, te skuadra e PSV.

Bayern Munich shënon fitore spektakolare kundër Schalkes

Fari Kolloni

Liverpool kompleton transferimin e yllit të Bayern Munich

Fari Kolloni

Lamtumirë Milan, Paqueta po transferohet te klubi i madh francez

Fari Kolloni

Bombë nga Italia: Milan i’a ‘vjedh’ nga duart Depayn Barcelonës!

Fari Kolloni

Haziri pas fitores së Dritës: E zDriti Maqedoninë e Veriut dhe Ballkanin

Fari Kolloni

Presidenti Thaçi e quan historik kualifikimin e Dritës

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net