Opoja.net

U lidhën shumë me familjen kosovare, durrsakët mes lotëve kthehen në shtëpi

Shqipëria
U lidhën shumë me familjen kosovare, durrsakët mes lotëve kthehen në shtëpi

Për një javë familja nga Kosova dhe ajo nga Durrësi janë lidhur shumë me njëra tjetrën

Me lot, po u kërkojnë mysafirëve të qëndrojnë edhe më gjatë.

Fëmijët e familjes Kastrati, për një javë janë lidhur aq shumë Agimin e Shkurtën nga Durrësi, sa që largimi i tyre i ka mërzitur.

Pas tërmetit që preku Durrësin, ata erdhën dhe u strehuan në Kosovë, në familjen e Arian Kastratit, ndërkaq të dielën në mbrëmje do të nisen për në Itali tek familjarët e tyre.
E tërmeti i 26 Nëntorit i ka lënë pa shtëpi, njësoj si shumë familje atje.

Ky çift në moshë, kanë lënë edhe dy djemtë me familje në Shqipëri.

Por, mungesën e tyre e frikën, i ndihmuan ta tejkalojnë familja Kastrati.

Pritja e ngrohtë që iu bë në Kosovë, po i bën edhe këta dy të moshuar të mërziten për largimin.

Por, dy familjet zotohen se nuk do e harrojnë këtë miqësi.

Mes lotësh përmendin edhe vizitat që do i bëjnë, njëra – tjetrës, pasi e gjithë situata të qetësohet.

Tërmeti i fortë i 26 nëntorit, la të vdekur mbi 50 persona dhe të lënduar mbi 600 të tjerë./Front Online/

Loading...

Mos i humb

Koronavirusi në Shqipëri, Rama: Nuk do të mbyllim kufijtë

Opoja.net

Në Shqipëri edhe 8 raste të dyshuara me koronavirus dolën negative

Opoja.net

Njerëzit dalin në rrugë pas tërmetit në Shqipëri

Opoja.net

Dy tërmete të fuqishme godasin sërish Shqipërinë

Opoja.net

Rama: Kufiri Kosovë-Shqipëri s’hapet, Mini-Shengeni hap kufijtë e gjithë rajonit

Opoja.net

Një kat i shtëpisë u zhyt nën tokë, familja me 15 anëtarë që shpëtoi mrekullisht nga tërmeti

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net