Opoja.net

Uji, më i shëndetshëm sesa që kemi menduar

Shëndeti

Ujë duhet të pini gjatë gjithë kohës!

Uji është dëshmuar se kontribuon në shëndetin e përgjithshëm të njeriut, ndihmon në heqjen e kilogramëve të tepërt etj.

Hulumtimet e publikuara në revistën “Obesity” tregojnë se konsumimi i ujit ndihmon në djegien e kalorive, duke shkaktuar që t’i humbni deri në dy kilogramë për 12 javë, transmeton Telegrafi.

Veç kësaj, disa gota ujë janë si espreso për sistemin e djegies së yndyrës. Kjo pasi që, sipas studimeve gjermane, uji ndihmon në përmirësimin e metabolizmin brenda 30 minutave.

Prandaj, ekspertët shëndetësorë vazhdojnë t’i rekomandojnë njerëzit që t’i konsumojnë deri në dy litra ujë në ditë.

Mos i humb

Tri ushqimet që më së miri e pastrojnë trupin nga nikotina

Opoja.net

Problemet shëndetësore që mund të vijnë nga konsumi i pijeve energjike

Opoja.net

Çfarë duhet bërë së pari kur të shfaqet dhimbja në kurriz?

Opoja.net

Arsyet pse po ju bien flokët dhe si ta ndalni këtë

Opoja.net

Ndiqni këto këshilla për t’i shpëtuar gripit të këtyre ditëve!

Opoja.net

Lëngu i kumbullave si kura më e mirë natyrale kundër kancerit të zorrëve

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net