Opoja.net

“Unë i kam fituar pesë Liga të Kampionëve, ata asnjë” – Ronaldo është armiku më i madh i Atleticos

Sport
“Unë i kam fituar pesë Liga të Kampionëve, ata asnjë” – Ronaldo është armiku më i madh i Atleticos

Në futboll ndodh që të krijohet rivalitet mes një futbollisti dhe një klubi, ndërsa rivali i Cristiano Ronaldos duket të jetë Atletico Madridi.

Meqenëse i kaloi nëntë vite te Real Madridi, një rivalitet i tillë është i kuptueshëm. Superylli portugez i ka shënuar 22 gola në portën e Los Rojiblancos me fanellën e Los Blancos, një prej tyre edhe në finalen e Ligës së Kampionëve të vitit 2014.

Ai ka vazhduar me ‘armiqësinë’ ndaj ekipit të Diego Simeones edhe pasi e veshi fanellën e Juventusit, madje duke e çuar rivalitetin në nivel tjetër.

Atletico dhe Zonja e Vjetër u takuan në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve në edicionin e kaluar. skuadra spanjolle e fitoi ndeshjen e parë me rezultat 2-0 dhe festa e trajnerit ishte provokues kundrejt CR7 dhe bashkëlojtarëve të tij.

Reagimi i portugezit ishte që në atë ndeshje duke u thënë: “Unë i kam fituar pesë Liga të Kampionëve, ata nuk e kanë fituar asnjë” dhe ky ishte një paralajmërim për ndeshjen e kthimit. Në Torino, ai shënoi het-trik dhe Juve e eliminoi Atleticon, ndërsa ia ktheu me të njëjtën monedhë festën Simeones.

Ermal Bojaxhiu nga Plava, pjesë e Bundesligës gjermane

Fari Kolloni

Muriqi së paku dy javë jashtë fushës

Kushtrim Guraj

Klopp mendon shitjen e Shaqirit

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net