Opoja.net

Unitedi ka kontaktuar me Ronaldon, shqyrtohet opsioni i kthimit

Sport
Unitedi ka kontaktuar me Ronaldon, shqyrtohet opsioni i kthimit

Manchester Unitedi ka kontaktuar me Cristiano Ronaldon lidhur me mundësinë e rikthimit në Old Trafford në sezonin e ardhshëm.

Është spekuluar se Juventusi po mendon ta shesë superyllin portugez në verën e ardhshme dhe tashmë po qarkullojnë thashetheme se ku mund të përfundojë.

35-vjeçari ka kontratë me Zonjën e Vjetër deri në verën e vitit 2022, por në bazë të spekulimeve mund ta ndërpresë qëndrimin në fund të këtij edicioni.

Gazetari i ESPN, Christian Martin, ka thënë se Unitedi tashmë ka kontaktuar me CR7 për ta njoftuar për opsionin e kthimit te klubi ku luajti gjatë viteve 2003-2009.

Paris Saint-Germaini është një tjetër klub që e monitoron situatën e Ronaldos.

The post Unitedi ka kontaktuar me Ronaldon, shqyrtohet opsioni i kthimit appeared first on FaktePlus.

Neymar kthehet me gol te PSG

Kushtrim Guraj

Xhaka refuzon të largohet nga Arsenali

Kushtrim Guraj

Real Madridi publikon listën e lojtarëve ndaj Interit, tri mungesa të mëdha

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net