Opoja.net

Unitedi mposht Interin në International Champions Cup

Sport
Unitedi mposht Interin në International Champions Cup

Manchester Unitedi ka mposhtur Interin me rezultat minimal 1-0 në kuadër të International Champions Cup në ndeshjen e zhvilluar në National Stadium të Singaporit.

Skuadra e drejtuar nga Ole Gunnar Solskajer ka arritur të mposht ekipin e Antonio Contes në ndeshjen e tyre të parë ndaj një kundërshtari të fortë.

Pjesa e parë u karakterizua me dominim të anglezëve, të cilët ishin më kërkues dhe patën më shumë raste për gol.

Megjithatë, edhe përkundër rasteve nga ana e Anthony Martial (26′, 42′), Marcus Rashford (30′) dhe Daniel James (37′) portat mbetet të paprekura, kjo edhe për shkak të Samir Handanovic.

Loading...

Mos i humb

Messi për vdekjen e Bryant: S’kam fjalë, një gjeni i vërtetë na braktisi

Opoja.net

Amir Rrahmani i mrekullueshëm, tregon pse e bleu Napoli

Opoja.net

Vedat Muriqi vazhdon me formën e jashtëzakonshme, shënon në derbin e madh

Opoja.net

Muller shënon golin e 100-të në ‘Allianz Arena’

Opoja.net

Valencia e mundi Barcelonë pas 13 viteve, fërkon duart Real Madridi

Opoja.net

Mike Tyson rrëfehet për përleshjen e tij të vetme sa ishte në burg

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net