Opoja.net

Ushtari dhe nëna në Amerikë vdesin brenda tri ditësh nga koronavirusi

Shëndeti
Ushtari dhe nëna në Amerikë vdesin brenda tri ditësh nga koronavirusi

Simon Zamudio – një rreshter 34-vjeçar në Rezervën e Ushtrisë amerikane – vdiq nga komplikimet e Covid-19 më 22 maj. Tre ditë më vonë, nëna e tij 70 vjeçare vdiq – gjithashtu nga ndërlikimet me virusin.

Zamudio lindi në Arizona, por jetoi në Carpentersville, Illinois. Ai ishte martuar dhe kishte një vajzë 11 muajshe. Familja e tij u tha mediave lokale se babai i tij vdiq kur ai ishte 1 vjeç.

“Ai do të kujdesej dhe do ta donte vajzën e tij tërë jetën”, tha motra e tij Alicia.

Zamudio u sëmur nëntë ditë pasi e dërgoi nënën e tij në spital. Ai më parë ishte i shëndetshëm

“Mos mendoni se Covid është gënjeshtër sepse është shumë  i vërtetë”, tha motra e tij, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Loading...

Mos i humb

E konfirmojnë ekspertët: Kornoavirusi bartet edhe përmes ajrit

Kushtrim Guraj

Pulat mund të shkaktojnë një pandemi të re, 100 herë më të keqe se Koronavirusi

Kushtrim Guraj

Ja pse është shumë e rëndësishme të vendosim maska kur dalim në publik

Kushtrim Guraj

Çka është Remdesiviri dhe pse po e kërkojnë të gjithë?

Kushtrim Guraj

A duhet t’i ushqejnë fëmijët me gji nënat e infektuara me Covid-19, flasin nga OBSH

Kushtrim Guraj

Zbulim i ri: Versioni i ri i Covid-19 përhapet shpejt, por nuk është i rëndë

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net