Opoja.net

Usyk mbetet i pamposhtur, triumfon ndaj Chisoras dhe tani e pret përballja me Anthony Joshuan

Sport
Usyk mbetet i pamposhtur, triumfon ndaj Chisoras dhe tani e pret përballja me Anthony Joshuan

Ka përfunduar meçi i shumëpritur mes Oleksandr Usyk dhe Derec

Meçi i cili ishte për kategorinë e rëndë për titullin e WBC zgjati 12 raunde dhe fituesi i zgjodh vetëm pas vendimit të gjyqtarëve.

Ka qenë një meç jashtëzakonisht interesant nga raundi i parë deri te ai i fundit, me dy boksierët që vazhdimisht sulmonin njëri tjetrin dhe nuk dinin dorëzim.

Megjithatë ukrainasi Usyk ka qenë për një nuancë më i mirë dhe në fund ka marrë fitoren.

Pas përfundimit të meçit, gjyqtarët morën vendim për t’i dhënë fitoren Usyk pasi i dhanë pikët 117-112, 115-113 dhe 115-113.

Kësisoj boksieri ukrainas vazhdon të mbetet i pamposhtur, pasi nga 19 ndeshje të gjitha i ka fituar.

Tani 33-vjeçari do të jetë i detyruar të ndeshet me Anthony Joshuan për ta mbrojtur titullin e WBC.

The post Usyk mbetet i pamposhtur, triumfon ndaj Chisoras dhe tani e pret përballja me Anthony Joshuan appeared first on FaktePlus.

Pamje: Joyce e trondit Duboisin dhe e bën edhe një hap të madh drejt titullit të botës

Kushtrim Guraj

U zhvillua ndeshja revyale për nder të 28 Nëntorit ndërmjet Veteranëve të futbollit dhe FSK-së

Opoja.net

Urimi i kapiteni legjendar për 28 Nëntor

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net