Opoja.net

Uthulla dhe soda e bukës – kombinimi ideal për t’i larguar të gjitha mikrobet nga shtëpia

Shëndeti

Nëse veç nuk dëshironi të shpenzoni shumë para për pastrues të ndryshëm shtëpiakë, atëherë nga tani ju nevojiten vetëm dy produkte për ta pastruar tërë shtëpinë: uthulla dhe soda e bukës.

Këto dy produkte mund të përdoren ndaras, së bashku ose edhe të përzihen me produkte tjera natyrale dhe gjithmonë do të mbeten mënyra më e shëndetshme dhe më së paku toksike për ta pastruar shtëpinë – transmeton Telegrafi.

Më poshtë i keni disa arsye se përse duhet t’i përdorni këto dy produkte për ta pastruar shtëpinë.

Nuk janë toksike
Përderisa shumë produkte komerciale janë të mbushura me kimikale që e shkaktojnë kancerin, i çrregullojnë hormonet, etj., këto dy produkte nuk janë toksike.

Uthulla i vret mikrobet
Një studim ka zbuluar se uthulla është po aq efektive, në mos më e mirë, sesa shumica e produkteve komerciale për largim të mikrobeve.

Pastrojnë mirë
Kombinimi i sodës së bukës dhe uthullës mund të bëjë mrekulli në tualet e në kuzhinë. Me shumë lehtësi me këto dy produkte mund t’i pastroni të gjitha sipërfaqet e ndyra.

Janë shumë të lira
Një arsye tjetër se përse mund t’i përdorni këto dy produkte për ta pastruar shtëpinë është edhe çmimi, ku që të dy produktet njihen për çmim tejet të lirë. /Telegrafi/

Mos i humb

Keni yndyra të larta në gjak, përzierja e këtyre erëzave vepron më shpejt se ilaçet

Opoja.net

Ujë i nxehtë apo i ftohtë për larjen e dhëmbëve?

Opoja.net

10 problemet që një gotë lëng domatesh i zgjidh më së miri

Opoja.net

Nga dhimbjet e kyçeve, tek kurimi i kollës dhe akneve: Ç’ndodh kur përziejmë limon dhe kanellë

Opoja.net

Vetëm 19 farmacistë menaxhojnë 101 barnatoret e QKUK-së

Opoja.net

Uji nuk është pija më hidratuese për trupin – vendin e parë e zë një lloj i caktuar i qumështit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net