Opoja.net

Valon Berisha në formacionin e javës në Evropë

Sport

Kanë përfunduar ndeshjet e muajit shtator për kualifikimet e kampionatit evropian Euro 2020.

Përfaqësuesja e Kosovës ka zhvilluar dy takime, ku ka marrë një fitore 2-1 dhe një humbje 5-3 nga Anglia.

Njëri nga lojtarët më në formë të Kosovës në këto dy takime ka qenë Valon Berisha, që ishte asistues ndaj Çekisë dhe shënoi dy gola përballë Anglisë.

Valon Berisha (Foto: FFK-Kosova)

‘One Football’, ka publikuar formacionin më të mirë të ndeshjeve kualifikuese, ku në të bënë pjesë edhe Valon Berisha.

Në këtë formacion janë edhe yje të mëdha të futbollit evropian si Cristiano Ronaldo, Frenkie De Jong, Jadon Sancho apo Kevin de Bruyne.

Arritje e madhe kjo për Berishën i cili iu rikthye fushave pas një periudhe të gjatë që qëndroi i lënduar. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Mundësi i Kosovës, Egzon Shala siguron pjesëmarrjen në Olimpiadën “Tokyo 2020”

Opoja.net

Zbulohet arsyeja se pse Muriqi nuk ka shënuar gol qe tri ndeshje

Opoja.net

Sot rinis lufta për titull në Ligën e Kampionëve me dy superndeshje

Opoja.net

Pas Smajlajt, edhe Luiza Gega shpallet kampione Ballkani

Opoja.net

Përfaqësuesit ndërkombëtarë të pingpongut vizitojnë KOK-un

Opoja.net

Maqedonasit kufizojnë shqiptarët për ndeshjen e 26 marsit, bileta vetëm me kartë identiteti

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net