Opoja.net

Vashat e Kosovës nisin përgatitjet për dy ndeshjet e para kualifikuese

Sport
Vashat e Kosovës nisin përgatitjet për dy ndeshjet e para kualifikuese

Përzgjedhësja e Kosovës në konkurrencën e femrave, Afërditë Fazlija, e ka bërë publike listën e futbollisteve për dy ndeshjet e para kualifikuese për Euro 2021.

Ndeshjen e parë Kosova do ta zhvillojë kundër Turqisë, më 30 gusht në stadiumin “Fadil Vokrri” në orën 20:00 dhe hyrja për tifozë do të jetë falas, derisa në ndeshjen e dytë do të jetë mysafire e Sllovenisë, më 3 shtator.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Grumbullimi i futbollisteve do të bëhet nesër në hotel ‘Venus’ në orën 12:00, derisa stërvitja e parë zhvillohet po nesër në orën 17:30 në stadiumin e KEK-ut në Obiliq.

Më 28 gusht në të njëjtin stadium do të mbahen dy seanca stërvitore, njëra në orën 10:00 dhe tjetra në orën 17:30.

Ndërkaq, më 29 gusht, do të stërvitja e fundit do të zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në orën 18:00.

Të martën hidhet shorti për Kupën e Kosovës

Kushtrim Guraj

Superliga e Kosovës vazhdon sot me ndeshjet Trepça’89 – Gjilani dhe Arbëria – Drenica

Kushtrim Guraj

Bayerni i pari, Reali bie shumë poshtë – e kalojnë Barça dhe Juve

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net