Opoja.net

Vazhdojnë kolonat në Merdare, deri në dy orë pritje për të dalë nga Kosova

Kosova

Sipas të dhënave të Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, pritjet në pikën kufitare në Merdare, për dalje, arrijnë deri në 2 orë.

Kjo pasi që, siç shihet në të dhënat e QKMK-së, në këtë pikë kufitare, kolonat e pritjes arrijnë deri në 300 metra, përcjell Telegrafi.

Përveç pikës kufitare në Merdare, pritje ka edhe në pikën kufitare Dheu i Bardhë, ku sipas po të njëjtave të dhëna, pritjet në dalje arrijnë deri në 40 minuta.

Megjithatë, pavarësisht se në këto pika ekzistojnë pritje, në pikat tjera kufitare, gjendja është shumë më e mirë. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

S’ka mjekë, repartet në spitalet rajonale drejt mbylljes

Opoja.net

Kush e dha lajmin e njohjes nga Xhamjaka i pari dhe si i kapi euforia liderët e Kosovës

Opoja.net

Xhamajka njeh pavarësinë e Kosovës

Opoja.net

Zvicra mbështetëse e proceseve në Kosovë dhe realizimin e projekteve në të mirë të qytetarëve

Opoja.net

Skenari i Kurtit për shkarkimet e bordeve

Opoja.net

Të enjten, shi dhe borë — por si do të jetë moti në Kosovë gjatë ditëve pasuese?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net