Vazhdojnë reshjet e shiut në Kosovë, ky është moti për nesër dhe pasnesër

Kosova
Vazhdojnë reshjet e shiut në Kosovë, ky është moti për nesër dhe pasnesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbretërojë në dy ditët e ardhshme në vendin tonë.

IHMK ka thënë se do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat ditën e enjte parashihen që vende-vende të sjellin riga lokale.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-13 m/s. /Lajmi.net/

Sot mbahet ankandi i letrave me vlerë

Kushtrim Guraj

Eliot Engel më 28 tetor do jetë pjesë e një tryeze të rrumbullakët për Kosovën

Kushtrim Guraj

Përmes këtyre procedurave u vodhën dy milionë euro nga Thesari i Kosovës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net