Opoja.net

Vdes në QKUK një pacient, familja njoftohet pas vdekjes se ka qenë i prekur me COVID-19

Kosova
Vdes në QKUK një pacient, familja njoftohet pas vdekjes se ka qenë i prekur me COVID-19

Komuna e Malishevës, përmes një njoftimi për media ka njoftuar se sonte ka vdekur në QKUK një pacient i cili paraprakisht kishte qenë i shtrirë në repartin e neurologjisë, ndërsa pasi ka ndërruar jetë, sipas familjarëve në fletë lëshimin e spitalit thuhet se ka qenë i prekur me COVID-19.

Sipas njoftimit, viktima më herët nuk ka qenë i evidentuar në listën e të prekurve, madje as familja e tij nuk ka qenë e njoftuar deri pas vdekjes.

“Organet komunale janë njoftuar për rastin, pasi i është kërkuar mbikëqyrja e varrimit, nga ana e inspektorëve komunal, e po ashtu edhe familjarët kanë sqaruar se për këtë janë njoftuar vetëm pas vdekjes së familjarit të tyre, i cili ka qenë i shtrirë në neurologji dhe jo në klinikë infektive”, thuhet në njoftimin e Komunës së Malishevës.

Personi i vdekur, me inicialet S.T. është i lindur më 1953 nga fshati Banjë i Komunës së Malishevës.

Ndryshe, gjatë ditës së sotme janë konfirmuar 122 raste të reja me coronavirus, duke çuar në 2 mijë e 799 numri i personave të infektuar me virus në Kosovë.

Loading...

Mos i humb

46 raste aktive në Pejë, drejtori i Shëndetësisë atje thotë se IKSHPK po i vonon rezultatet

Opoja.net

Veliu emërohet koordinator në luftimin e terrorizmit: Do ta bëjë më të mirën për vendin

Opoja.net

Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë

Opoja.net

Ahmeti: Ministria e Shëndetësisë ka lejuar importin e testeve serologjike të bllokuara në terminal doganor

Opoja.net

Rreth 400 mostra po testohen sot, rezultatet publikohen nesër

Opoja.net

Kërkesa e Telekomit për Qeverinë dhe prokurorinë në lidhje me procedurën përmbarimore 20 milionëshe nga Z –Mobile

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net