Opoja.net

Vedat Muriqi merr lejen nga Lazio për t’iu bashkuar Kosovës

Sport
Vedat Muriqi merr lejen nga Lazio për t’iu bashkuar Kosovës

Raportimet e mediave lokale dhe të huaja për mungesën e Vedat Muriqit nuk qëndrojnë.

Sulmuesi i Lazios do të jetë i gatshëm t’i shërbejë ‘Dardanëve’ shkruan Indeksonline. Ai ka marrë lejen nga ekipi italian dhe ka udhëtuar në Shqipëri.

Kosova do të luaj kundër Shqipërisë më 11 nëntor, më pas në Nations League ndaj Sllovenisë më 15 nëntor dhe 3 ditë më vonë e pret Moldavinë në ‘Fadil Vokrri’.

Qëllimi kryesor i ekipit tonë kombëtarë është qëndrimi në Ligën C.

/Indeksonline/

Pamje: Joyce e trondit Duboisin dhe e bën edhe një hap të madh drejt titullit të botës

Kushtrim Guraj

U zhvillua ndeshja revyale për nder të 28 Nëntorit ndërmjet Veteranëve të futbollit dhe FSK-së

Opoja.net

Urimi i kapiteni legjendar për 28 Nëntor

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net