Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Sport
Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Vedat Muriqi po përjeton një formë të lartë këtë sezon si me Përfaqësuesen e Kosovës ashtu edhe me ekipin turk Rizespor.

Sulmuesi i Kosovës, Muriqi e ka gjetur golin edhe në pasditen e sotme (e diel) në Superligën e Turqisë.

Prizrenasi shtatlartë ka shënuar gol në barazimi 1-1 të Rizesporit në udhëtim te lideri Istanbul Basaksehir.

Muriqi shënoi golin e parë të ndeshjes duke e kaluar ekipin e tij në epërsi në minutën e 62-të të ndeshjes.

Çaykur Rizespor

@CRizesporAS

GOOOOLLLLLL | VEDAT MURIÇ

241 people are talking about this

Ky gol i Muriqit erdhi pas një goditje të mirë dhe të saktë me të majtën.

Me këtë gol, ylli i Kosovës arrin në kuotën e 13 golave këtë sezon në Superligën e Turqisë, teksa ka edhe shtatë asistime. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Befasi në formacionet Tottenham – Arsenal

Fari Kolloni

Ish- volejbollistja e njohur shqiptare humb jetën si pasojë e koronavirusit

Fari Kolloni

Stien tregon arsyen pse Griezmann u largua pas pjesës së parë në fitoren e Barçës kundër Valladolidit

Fari Kolloni

Coutinho merr vendimin për të ardhmen pas finales së LK-së

Fari Kolloni

Barca po e blindon këtë lojtar

Fari Kolloni

Barcelona – Neymar, ky është lajmi i fundit

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net