Opoja.net

Vedat Muriqi zgjidhet lojtari i muajit tetor në Superligën e Turqisë

Sport
Vedat Muriqi zgjidhet lojtari i muajit tetor në Superligën e Turqisë

Vedat Muriqi po vazhdon të shkëlqejnë te Fenerbahce dhe në Superligën e Turqisë.

Sulmuesi shqiptar po tregon formë të lartë qysh në sezonin e tij të parë te skuadra turke.

Reprezentuesi i Kosovës është vlerësuar si lojtari më i dalluar i muajit tetor, duke lënë mbrapa vetës emra shumë të njohur.

25-vjeçari ka mposhtur yjet si, Ryan Babel dhe Radamel Falcao, për ta fituar kështu çmimin modest.

“Lojtari i muajit tetor”, ka shkruar 26-vjeçari në llogarinë zyrtare në Facebook, i lumtur me vlerësimin që i është bërë.

10 ndeshje, 5 gola dhe një asist – janë statistikat e ‘gladiatorit’ kosovar me Fenerbahcen këtë sezon, duke luajtur në total 900 minuta.

Kujtojmë se Muriqi kaloi në këtë verë te skuadra turke nga rivali i tyre i ligës Rizespor, pas formës së shkëlqyer që kishte treguar në sezonin e kaluar. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Mërgim Vojvoda: Ne e duam me zemër Kosovën

Opoja.net

Anglia me ndryshime të mëdha, formacioni i mundshëm ndaj Kosovës

Opoja.net

Formacioni i mundshëm i Kosovës në duel me Anglinë, Challandes pritet të bëjë disa ndryshime

Opoja.net

Kosova pret Anglinë për ta përmbyllur një cikël fantastik të kualifikimeve për Evropian

Opoja.net

Amir Rrahmani: Nuk do të ketë racizëm, në vendin tonë janë tifozë të lojtarëve dhe klubeve angleze

Opoja.net

Kosova zhvilloi stërvitjen e fundit para sfidës ndaj Anglisë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net