Opoja.net

Vedat Muriqin, debuton për Lazion kundër Sampdorias

Sport
Vedat Muriqin, debuton për Lazion kundër Sampdorias

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi pritet të debutojë për Lazion në fundjavë në Serie A.

Skuadra nga kryeqyteti italian, do të udhëtojë drejt Gjenovës, për t’u takuar me Sampdorian në kuadër të xhiros së katërt.

Muriqi që sot (e enjte) është prezantuar si lojtar i Lazios, do të bëjë debutimin të shtunën, pasi te skuadra e Simone Inzaghit do të mungojë Ciro Immobile.

Mediet në Itali parashikojnë debutimin e Muriqit ndaj Sampdorias.

Sulmuesi i Kosovës do të luaj përkrah Correa në sulmin e Lazios.

Formacioni i Lazios kundër Sampdoria: Strakosha, Patric, Parolo, Acerbi, Anderson, Savic, Leiva, Alberto, Fares, Muriqi dhe Correa.

Me një super-organizim të apasionuarit e veturave festojnë “28 Nëntorin”, në Dragash

Opoja.net

Barcelona e feston ditëlindjen e 121-të me fitore madhështore kundër Osasunës

Kushtrim Guraj

Pamje: Joyce e trondit Duboisin dhe e bën edhe një hap të madh drejt titullit të botës

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net