Opoja.net

Vetëm dy futbollistë nuk vendosën dorën në zemër gjatë intonimit të himnit kombëtar në ndeshjen Kosovë U-21 – Shqipëri U-21

Sport
Vetëm dy futbollistë nuk vendosën dorën në zemër gjatë intonimit të himnit kombëtar në ndeshjen Kosovë U-21 – Shqipëri U-21

Kosova U-21 është duke luajtur me Shqipërinë U-21 në Fadil Vokrri në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për EURO 2021.

Në fillimin e ndeshjës gjatë intonimit të himnit kombëtar vetëm dy futbollistë nuk vendosën dorën në zemër, derisa të tjerët kënduan njëzëri.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Dy futbollsitët e Kosovës të cilët nuk vendosën dorën në zemër gjatë himnit janë Arton Zekaj që sot është kapiten i Dardanëve dhe portieri David Nreca-Bisinger.

Zekaj është i lindur në Beograd, kurse Nreca-Bisinger është i lindur në Gjermani, ku nënën e ka shqiptare, ndërsa babain gjerman.

Duhet përmendur se Nreca-Bissinger që një kohë të gjatë përfaqëson Kosovën dhe në të kaluarën ai ka qenë pjesë edhe e Kombëtares U-17 dhe U-19.

The post Vetëm dy futbollistë nuk vendosën dorën në zemër gjatë intonimit të himnit kombëtar në ndeshjen Kosovë U-21 – Shqipëri U-21 appeared first on FaktePlus.

Arsyet që e shtyjnë Messin të pranojë ofertën e PSG-së

Kushtrim Guraj

Arsenali e dominon Rapidin, vazhdon pa humbje në Europa Ligë

Kushtrim Guraj

Pele me letër emocionuese për Maradonën: “Të dua, Diego”

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net