Opoja.net

Video promovuese për Kosovën, Haradinaj apelon të shpërndahet sa më shumë në rrjetet sociale

Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka shpërndarë një video në rrjetin social Facebook, në të cilën pasqyrohet potenciali e vendit tonë drejtë zhvillimit të qëndrueshëm ekonomik me produktet vendore.

Po ashtu në këtë video shihen edhe arritjet e sportistëve dhe artistëve me prejardhje nga Kosova, që po bëjnë bujë në arenën ndërkombëtare, Rita Ora, Dua Lipa, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri.

Tregohen edhe për sukseset e sportistëve vendor, sidomos në xhudo me Majlinda Kelmendin e Akil Gjakovën, dhe për suksesin e fundit të përfaqësueses së Kosovës në futboll, në kuadër të Ligës së Kombeve.

Kosova është një vend i vogël në zemër të Evropës, por me ëndrra të mëdha.

Në të tregohet edhe për pasuritë që ka vendi ynë, produktet dhe rininë.

Vendin tonë e presin shumë punë gjatë rrugëtimit tonë për në BE, punë të cilat do ti realizojmë me vullnet e përkushtim.

Së shpejti pritet ta kemi edhe ushtrinë tonë.

Video është promovim i Kosovës, dhe është realizuar nga Ministria e Tregtisë dhe Industrisë.

Loading...

Mos i humb

Tre pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

Opoja.net

Kryetari i OVL e UÇK-së: Specialja po e sulmon direct UÇK-në, jo vetëm Thaçin dhe Veselin

Opoja.net

46 raste aktive në Pejë, drejtori i Shëndetësisë atje thotë se IKSHPK po i vonon rezultatet

Opoja.net

Veliu emërohet koordinator në luftimin e terrorizmit: Do ta bëjë më të mirën për vendin

Opoja.net

Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë

Opoja.net

Ahmeti: Ministria e Shëndetësisë ka lejuar importin e testeve serologjike të bllokuara në terminal doganor

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net