Opoja.net
Meka Mish

Videoja që tregon se si do të ndërtohet ‘Santiago Bernabeu’, pamje mahnitëse

Do të jetë një stadium ultra modern shtëpia e re e Realit të Madridit, i mrekullueshëm, që do ta transformojë “Santiago Bernabeun” e vjetër në një impiat futurist.

Por, ndryshe nga shumë stadiume të tjerë, “Santiago Bernabeu” i vjetër nuk do të shembet për t’i hapur rrugën mrekullisë së re arkitekturore, por do të rikonstruktohet, duke bërë një “lifting” të përgjithshëm.

Plot 500 milionë euro do të investohen në këtë projekt, që sipas presidentit të Realit të Madridit, Florentino Perez, do ta shndërrojë stadiumin në një ikonë të kryeqytetit spanjoll. “Është vendi që është admiruar për 117 vite”, ka thënë i pari i madrilenëve.

“Akoma ëndërrojmë ta bëjmë Realin një ndër klubet më të admiruara në botë. Ky klub i përket gjithë madrienëve dhe nuk menaxhohet për të përfituar. Ky stadium do të jetë ikonë për klubi dhe qytetin”, ka shtuar më tej Perez.

Stadiumi “Staniago Bernabeu” është hapur qysh në dhjetorin e vitit 1947, e që nga atëherë ka qenë njërin ndër stadiumet më të vizituar, jo vetëm nga tifozë, por edhe nga vizitorë nga vende të ndryshme të botës. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net

Xavi refuzon ta marrë drejtimin e Barcelonës: Nuk është ende momenti

Opoja.net

Ish-kampionia botërore vlerëson lartë Majlinda Kelmendin

Opoja.net

Arijanet Muriqi vlerësohet nga Goal.com, futet në formacionin më të mirë të vitit nën 21 vjeç

Opoja.net

Real Madridi klubi me markën më të shtrenjtë në botë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net