Opoja.net

Videoja që tregon se si do të ndërtohet ‘Santiago Bernabeu’, pamje mahnitëse

Sport
Videoja që tregon se si do të ndërtohet ‘Santiago Bernabeu’, pamje mahnitëse

Do të jetë një stadium ultra modern shtëpia e re e Realit të Madridit, i mrekullueshëm, që do ta transformojë “Santiago Bernabeun” e vjetër në një impiat futurist.

Por, ndryshe nga shumë stadiume të tjerë, “Santiago Bernabeu” i vjetër nuk do të shembet për t’i hapur rrugën mrekullisë së re arkitekturore, por do të rikonstruktohet, duke bërë një “lifting” të përgjithshëm.

Plot 500 milionë euro do të investohen në këtë projekt, që sipas presidentit të Realit të Madridit, Florentino Perez, do ta shndërrojë stadiumin në një ikonë të kryeqytetit spanjoll. “Është vendi që është admiruar për 117 vite”, ka thënë i pari i madrilenëve.

https://youtu.be/L1FusQ_Ls3k

“Akoma ëndërrojmë ta bëjmë Realin një ndër klubet më të admiruara në botë. Ky klub i përket gjithë madrienëve dhe nuk menaxhohet për të përfituar. Ky stadium do të jetë ikonë për klubi dhe qytetin”, ka shtuar më tej Perez.

Stadiumi “Staniago Bernabeu” është hapur qysh në dhjetorin e vitit 1947, e që nga atëherë ka qenë njërin ndër stadiumet më të vizituar, jo vetëm nga tifozë, por edhe nga vizitorë nga vende të ndryshme të botës. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Edhe Brescia heq dorë nga Balotelli?

Kushtrim Guraj

Crespo shpreson që Lautaro të qëndrojë te Interi

Kushtrim Guraj

Juventus pas Aouar

Kushtrim Guraj

Klopp iu thotë lojtarëve të veshin maska dhe doreza

Kushtrim Guraj

Rivalët madrilenë vihen pas Ajer

Kushtrim Guraj

Juventusi i gatshëm për ta shkëmbyer Bernardeschi-n me Jorginho-n

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net