Opoja.net

Vjosa Osmani e paraqet në Polici incidentin me deputetin e LDK-së

Kosova
Vjosa Osmani e paraqet në Polici incidentin me deputetin e LDK-së

Vjosa Osmani e ka paraqitur në Polici incidentin me deputetin Xhavit Ukaj.

Pas incidentit që ndodhi në Kuvend, ku deputeti i Lidhjes Demokratikë të Kosovës, Xhavit Ukaj iu vërsul kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani, kjo e fundit e ka paraqitur rastin në Policinë e Kosovës.

Mësohet se zyrtarët e Policisë së Kosovës janë nisur për në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës.

Pas incidentit ka folur edhe vet Ukaj, duke thënë se krejt kjo filloi për shkak se Osmani ia bëri Ukajt me gisht, derisa ky i fundit tha se nuk e meritoj atë sjellje.

Tutje, ai tha se Osmani ia dha fjalën deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje që ta fyej zëvendës kryeministrin. E sipas Ukajt, në momentin kur Osmani bëri me gisht, ky i fundit reagoi.

Loading...

Mos i humb

Qytetarët të shqetësuar, publikohen pamjet të reja të xhandarmërisë serbe duke patrulluar në Kosovë

Opoja.net

Do të sanksionohen personat që thonë se nuk ka virusi, vjen reagimi nga Labi

Opoja.net

Situata me koronavirus në vendin tonë: 3.961 raste aktive dhe 303 të vdekur, mbi 400 pacientë të hospitalizuar

Opoja.net

Ministri i Shëndetësisë nesër do të vizitoi Bujanocin dhe Preshevën

Opoja.net

Votohet në shqyrtim të parë projektligjin për parandalimin dhe luftimin e COVID-19

Opoja.net

Komuniteti ndërkombëtar, i brengosur lidhur me projektligjin për UÇK-në

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net