Opoja.net

Vjosa Osmani largon fotografinë e Thaçit nga zyrja e saj, e zëvendëson me Rugovën

Kosova

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani e ka larguar fotografinë e presidentit Hashim Thaçi nga zyrja e saj.

Në vend të saj ka vendosur fotografinë e presidentit të ndjerë, Ibrahim Rugovës.

Kjo është parë në takimin e sotëm, ku kryeparlamentarja Osmani e priti ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip S. Kosnett.

Kujtojmë se Osmani gjatë kohës sa ishte kandidate për kryeministre kishte deklaruar se nuk do të bënte një veprim të tillë.

“Absolutisht jo në zyrën time. Nuk ka nevojë me ligj të mbahet. Por unë shpresoj se nuk do ta kemi për shumë gjatë Thaçin, por një president apo presidente tjetër”, kishte deklaruar Osmani.

Loading...

Mos i humb

Izolimi shfaq tendencën e rritjes së dhunës në familje

Opoja.net

Kurti: Aleanca me SHBA-në është e thellë, zgjedhje pas pandemisë

Opoja.net

Shënohet Dita e Kushtetutës me shkelje kushtetuese

Opoja.net

Infektologu i QKUK’së: Mos na quani heronj, por respektoni këshillat e mjekëve dhe qëndroni në shtëpi

Opoja.net

Ahmeti: Ky nuk do të jetë tuneli i vetëm dezinfektues, do vendosim edhe të tjerë (VIDEO)

Opoja.net

Përurohet tuneli dezinfektues si masë mbrojtëse ndaj Covid-19 (VIDEO)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net