Opoja.net
Meka Mish

Vllahiu takon zonjën Albright: Kosova është e bekuar me miqtë e saj, posaçërisht ata nga SHBA

Ambasadori i Kosovës në Republikën e Çekisë, Arbër Vllahiu, ka takuar ish-Sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, në debatin e organizuar nga mikja e Kosovës me temën “ Mbi demokratët dhe diktatorët”.

Ambasadori Vllahiu, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se se është gjithmonë nder ta takojë zonjën Albright.

Postimi i plotë i Vllahiut:

“Madam Secretary, Madeleine Albright. Një nder i veçantë ta takoj në debatin e saj në Universitetin Charles të Pragës “Mbi demokratët dhe diktatorët”, organizuar nga Vaclav Havel Library. Kaq shumë dashuri për Kosovën që e ndihmoi të çlirohet dhe që vazhdon t’i jetë pranë. I nderuar me nënshkrimin e librit të saj “Zonja Sekretare, memoare”. Kosova është e bekuar me miqtë e saj, posaçërisht ata nga SHBA”, ka shkruar Vllahiu. /Telegrafi/

Mos i humb

Universiteti i Prizrenit bën thirrje që studentët të mos shqetësohen

Opoja.net

Zbulohet sa është vlera e pagave që marrin infermierët e Kosovës në Gjermani

Opoja.net

Mbyllet Universiteti i Prizrenit

Opoja.net

Lituania pro heqjes së vizave për Kosovën, Finlanda e rezervuar

Opoja.net

Mërgimtarët ia mësyjnë Kosovës, deri në 30 minuta pritje në Merdare

Opoja.net

Në Kosovë shënohet Dita e Popullsisë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net