Opoja.net
Meka Mish

Vojvoda shkëlqen në ndeshjet e para për Standardin, tjetër gol nga mbrojtësi i Kosovës

Vojvoda shkëlqen në ndeshjet e para për Standardin, tjetër gol nga mbrojtësi i Kosovës Mbrojtësi i Kosovës, Mërgim Vojvoda e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën tek skuadra e re Standard Liege.

Mërgim Vojvoda ka gjetur sërish rrugën drejt rrjetës me ekipin e tij të ri Standard Liege. Anësori i djathtë i Kosovës ka realizuar në fitoren e lartë të ekipit belg përballë modestëve të UR Namur në miqësoren e zhvilluar në Stade communal de Namur.

Në fakt Vojvoda hapi serinë e golave, derisa realizoi në fillimin e takimit. Ndeshja u mbyll me rezultat të lartë 6-1 në favor të Standard Liege, derisa Vojvoda regjistroi golin e dytë në po aq ndeshje. /Telegrafi/

Mos i humb

Kosovare Asllani bëhet ‘galaktikja’ e parë, nënshkruan me Real Madridin

Opoja.net

Arsenali mposht Bayernin në International Champions Cup

Opoja.net

Feronikeli eliminohet nga Liga e Kampionëve

Opoja.net

Shkëndija humb në minutën e fundit dhe eliminohet nga Liga e Kampionëve

Opoja.net

Arsenali ka arritur marrëveshje për brazilianin Everton

Opoja.net

Edhe pse spekulohet për largimin e tij, Mustafi ishte kapiten i Arsenalit në fitoren ndaj Colorado Rapids

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net