Opoja.net

Vokrri telegram ngushëllimi Federatës Braziliane për tragjedinë e Chapecoenses

Sport

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, me një telegram i ka shprehur ngushëllime Federatës braziliane për tragjedinë e ekipit të Chapecoenses.

“Përmes kësaj letre na lejoni të bashkëndjejmë pikëllimin tuaj. Jemi të shokuar dhe të trishtuar me rrëzimin e avionit dhe humbjen e ekipit të ligës suaj. Në emër të Federatës së Kosovës na lejoni të shprehim keqardhjen tonë. Zoti qoftë me ju”, thuhet në telegram ngushëllimin e Vokrrit.

Në tragjedinë e Chapecoenses humbën jetën 71 persona.

Mos i humb

UEFA hap hetime ndaj Kosovës, mund të marr dënim

Opoja.net

Kush qëndroi prapa koreografisë madhështore të ndeshjes Kosovë – Mali i Zi?

Opoja.net

Ëndrra vazhdon, fitore dhe spektakël ndaj Malit të Zi

Opoja.net

Stadiumi ‘Fadil Vokrri’, kështjella e pamposhtur e ‘Dardanëve’

Opoja.net

UEFA paralajmëron spektakël në ndeshjen Kosovë – Mali i Zi

Opoja.net

Formacioni i mundshëm i Kosovës në ndeshjen ndaj Malit të Zi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net