Opoja.net

Vranët dhe mundësi për reshje shiu, në viset malore pritet të bie borë

Kosova
Vranët dhe mundësi për reshje shiu, në viset malore pritet të bie borë

Sot mbi vendin tonë në orët e paradites do të mbajë mot i kthjellët, ndërsa pasdite pritet që të ketë shtim të vranësirave.

Në mëngjes përgjatë ultësirave mundësi për mjegull/mjegullinë. Më vonë në mbrëmje priten reshje të shkurta shiu, që gjatë natës dhe mëngjesin e së mërkurës pritet të pushojnë.

Në zona të larta malore me mundësi për reshje të dobëta bore.

Temperaturat në vise të ulëta 3C deri 15C, e në vise malore 2C deri 9C.

Era do të fryj e lehtë dhe mesatare nga verilindja 2-9m/s. Indeksi UV: 2

Punëtorët e KEK-ut konsiderojnë se protestat janë të pashmangshme

Kushtrim Guraj

Kur pritet të përfundojë gjysmëvjetori i parë?! Vendimi i papritur!

Opoja.net

Kërcënimet nga Serbia, KFOR-i i gatshëm të intervenojë nëse cenohet siguria në Kosovë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net