Opoja.net

Werner-it nuk do t’i ulet çmimi, thotë shefi i Lepzig

Sport
Werner-it nuk do t’i ulet  çmimi, thotë shefi i Lepzig

Shefi ekzekutiv i RB Leipzig, Oliver Mintzlaff, ka insistuar që Timo Werner nuk do të kushtojë më lirë se sa e meriton.
24 vjeçi është lidhur me një transferim te Liverpool-i pas performancave mbresëlënëse për klubin gjemran duke shënuar këtë stinor 30 gola në 39 ndeshje në të gjitha garat.
“Nuk do të vijë më lirë. Nuk do ta shesim një lojtar nën vlerën që e ka nëse është nën kontratë për më shumë se një vit”, ka thënë Mintzlaff për Sport Bild.
Werner ka një klauzolë prej 55 milionë eurosh e cila duhet të shfrytëzohet deri më 15 qershor, mirëpo Të Kuqtë janë të pavullnetshëm për ta paguar këtë shumë.

Loading...

Mos i humb

Milan shkëlqen kundër Lazios, festa nis në Juventus

Fari Kolloni

Lajmet për shkarkimin e tij, flet trajneri i Barcelonës

Fari Kolloni

Chelsea me këtë formacion synon ta mposht Watfordin

Fari Kolloni

Milanit po ia vështirëson punën Arsenal dhe PSG për transferimin e yllit të madh

Fari Kolloni

Milani humb durimin ndaj Piolit, Rangnick brenda 9 ditësh mund të arrijë në San Siro

Fari Kolloni

Arsenal me ofertë të ‘ҫmendur’ për Antonie Griezmann

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net