Opoja.net

WhatsApp së shpejti mund të punoj në iPad

Teknologji
WhatsApp së shpejti mund të punoj në iPad

WhatsApp është përdorur kryesisht për pajisjet mobile si telefonat, por lajmi i mirë është se nëse ju përdorni iPad mjaft shpesh dhe do të donit aftësinë për t’iu përgjigjur mesazheve, ju mund të merrni së shpejti mundësinë për ta bërë këtë.

Kështu thuhet sipas një raporti të WABetaInfo i cili pretendon se mbështetja për iPad mund të vijë së shpejti.

Bazuar në pamjet që ata ndajnë, shihet se do të ketë një ndërfaqe të re të përdoruesit për WhatsApp në iPad, ku njëra anë do të shfaq kontaktet me të cilët po bisedoni dhe pala tjetër do të tregojë mesazhet aktuale.

Duke pasur parasysh se Apple ka promovuar iPad Pro për të vepruar si një zëvendësim pseudo-laptop, WhatsApp në iPad mund ta bëjë tabletin më bindës. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Gaming Van Kosova, furgoni lëvizës me lojëra të ndryshme të PlayStation (VIDEO)

Opoja.net

Astronautët nisen drejt orbitës nga toka amerikane

Opoja.net

Shumë investime në fushën e IT-së, pak efiçencë (VIDEO)

Opoja.net

SpaceX: Astronautët e NASA-s pritet të tentojnë sërish nisjen në hapësirë

Opoja.net

Fluturimi i Space X shtyhet për shkak të motit (VIDEO)

Opoja.net

Mbyllja e fabrikës së Nissanit në Barcelonë përcillet me protesta (VIDEO)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net