Opoja.net

Xhaka afër kalimit te Milani

Sport
Xhaka afër kalimit te Milani

Granit Xhaka nuk po kalon momente aspak të mira te Arsenali.

Mesfushori shqiptar ditë më parë ka pasur një përplasje me tifozët në barazimin 2-2 të The Gunners ndaj Crystal Palaces.

Nga ky incident, 27-vjeçarit iu mor shirit i kapitenit, derisa Unai Emery vendosi ta emëronte Pierre Emerick-Aubameyang si lider të ri.

Kjo situatë e krijuar e ka acaruar reprezentuesin e Zvicrës që po e kërkon largimin qysh në janar.

Sipas RSI Sport, Milani po tenton ta transferojë Xhakën qysh në afatin kalimtar të janarit.

Sipas mediumit italian, mesfushori ka filluar të kërkojë një shtëpi në Itali dhe mund të përfundojë me kalim në San Siro.

Xhaka me shumë gjasë do të pajtohej të kalonte të shtatë herë kampioni i Evropës, pasi do të kishte vendin e sigurt të titullarit. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Joshua zbulon se ka pasur probleme shëndetësore para rimeçit me Ruizin

Opoja.net

Zhegrova përsëri titullar për Baselin kundër Sionit të shqiptarëve

Opoja.net

Joshua fiton me pikë ndaj Ruizit dhe i kthen titujt e botës

Opoja.net

Joshua para rimeçit me Ruizin: Do të jetë një katastrofë në rast se humbi

Opoja.net

Armando Sadiku shënon dy gola për t’ia dhënë fitoren Malagas

Opoja.net

Kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani: Futbollistët i qëndrojnë pas FFK-së dhe Agim Ademit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net