Opoja.net

Xhaka i rikthehet stërvitjeve para sfidës me Liverpoolin: Po ndjehem mirë

Sport

Granit Xhaka i është rikthyer stërvitjeve me Arsenalin pas një lëndimi që e la për disa javë jashtë fushave.

Mesfushori shqiptar luajti në ndeshjen e parë të Ligës Premier ndaj Newcastle United dhe ishte kapiten në fitoren 1-0 të londinezëve.

Megjithatë, Xhaka pësoi një lëndim të vogël, i cili e la për më shumë se një javë jashtë fushave të blerta duke ia humbur takimin ndaj Burnley fundjavën e kaluar.

Por, kapiteni i Arsenalit është riaftësuar tashmë dhe i është bashkuar ekipit të Unai Emeryt në stërvitje.

Është vet, Xhaka, i cili ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të treguar se është rikthyer në stërvitje.

“Jam rikthyer … dhe po ndjehem mirë”, ka shkruar Xhaka në profilin e tij privat në Facebook.

Ndryshe, Arsenali udhëton te Liverpooli të shtunën në derbin e javës së tretë në Ligën Premier, ndeshje e cila zhvillohet nga ora 18:30. /Telegrafi/  

Mos i humb

Kosova dhe Serbia përplasen edhe rreth futbollit

Opoja.net

Fitore bindëse e Arsenalit në udhëtim te Frankfurti

Opoja.net

Renditja e re e FIFA-s – Kosova në pozitë rekorde, Shqipëria nuk ndryshon vend

Opoja.net

Lajm i mirë për Kosovën, Hekuran Kryeziu i rikthehet stërvitjeve pas lëndimit të rëndë

Opoja.net

Bayern Munich fiton me lehtësi në ‘Allianz Arena’

Opoja.net

Atletico Madridi dhe Juventusi dhurojnë spektakël, barazojnë në trilerin e katër golave

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net