Opoja.net

Xhaka krenar që është pjesë e Arsenalit

Sport
Xhaka krenar që është pjesë e Arsenalit

Mesfushori shqiptar kaloi te londinezët nga Borussia Monchengladbachu dhe është duke kaluar nëpër një formë të mirë në Emirates Stadium. Ai ka realizuar dy gola deri më tani.

“Më pëlqen të jem këtu”, ka thënë Xhaka. “Çdo gjë është duke shkuar siç duhet. Këtu gjërat janë mirë të planifikuara, edhe nëse luajmë në shtëpi apo jashtë”.

“Mund ta shihni se është klub me shumë klasë dhe kjo do të thotë gjithçka. Jam shumë krenar që luaj me këtë klub dhe të jem Gunner. Kjo më bën dyfish krenar pse u bashkova me këtë ekip. Është rrugë e përkryer”.

LAJMI I FUNDIT: Amir Rrahmani rezulton negativ, mposht koronavirusin

Kushtrim Guraj

Zemra e Maradonës peshonte 2 herë më shumë se një zemër normale

Kushtrim Guraj

Zidane: Nuk jap dorëheqje

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net