Opoja.net
Meka Mish

Xhaka lë të shtangur De Gean me një gjuajte jashtë zonës, Arsenali në epërsi

Arsenali ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Unitedit me rezultat 1-0 në kuadër të xhiros së 30-të në Ligën Premier.

Goli erdhi Granit Xhaka në minutën e 13-të, shqiptari gjuajti fuqishëm nga jashtë zona e rreptësisë duke mos i dhënë asnjë mundësi David De Geas për të mbrojtur.

Mesfushori nga Kosova është një nga lojtarët më të mirë të Topçinjve këtë sezon, ai është përdorur në shumë pozita nga trajneri Unai Emery.

Edhe De Gea e pranon se nuk kishte se çfarë të bënte më shumë

Xhaka në këtë sezon ka shënuar katër gola dhe ka dhuruar një asistim.

Gjashtën nga shtatë golat e 26-vjeçarit në Ligën Premier me fanellën e klubit nga Londra kanë ardhur jashtë zonës së rreptësisë.

Në rast të fitores Arsenali do të ngjitej në pozitën e dytë me dy pikë më shumë se Man Utd. /Telegrafi/

Embedded video

https://youtu.be/chcGRg9SN3w

Mos i humb

Nga Shaqiri deri te Sanchez: Tetë lojtarët që tregojnë gjithmonë formë të lartë me kombëtaret

Opoja.net

Muriqi udhëton drejt Stambollit, arrin marrëveshje me Galatasarayn

Opoja.net

Majlinda Kelmendi stoliset me medaljen e parë të artë në Lojërat Evropiane pas triumfit ndaj ruses në Minsk 2019

Opoja.net

Porto në bisedime të avancuara me Buffonin

Opoja.net

Zyrtare: Milani me 10 gusht luan në Kosovë përballë Feronikelit

Opoja.net

‘Dardanët’ i blejnë të gjitha biletat për shtatë minuta për përballjen Angli – Kosovës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net