Opoja.net

Xhaka: Pres me padurim, që të luaj bashkë me këtë futbollist

Sport
Xhaka: Pres me padurim, që të luaj bashkë me këtë futbollist
Granit Xhaka ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të Arsenalit. Mesfushori kosovar ka thënë se pret me padurim momentin që të luajë në mesfushë bashkë me Thomas Parteynin.

Sipas Xhakës, Partey do të sjellë freski dhe kualitet në lojën e Arsenalit.

“Të gjithë në klub jemi të lumtur që kemi tani në skuadër një futbollist me cilësi të mëdha si Partey. Ai do të sjellë një mentalitet më ndryshe, ekuilibër në lojën tonë dhe mentalitetin fitues. Ai ka luajtur në Atletico Madrid, një lloj tjetër i futbollit dhe kjo mund të ndikojë për të mirë te ne. Mendoj se kam punuar shumë dhe do të jap më të mirën time për klubin” ka thënë Xhaka

The post Xhaka: Pres me padurim, që të luaj bashkë me këtë futbollist appeared first on FaktePlus.

Vdes legjenda e futbollit Diego Armando Maradona

Kushtrim Guraj

Fjalimi motivues i Majlinda Kelemendit: Krejt cka kam, i arrita vetë 

Kushtrim Guraj

Neymar kthehet me gol te PSG

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net