Opoja.net

Xhamajka njeh pavarësinë e Kosovës

Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar se shteti i Xhamajkës ka njohur pavarësinë e Kosovës.

Përmes një postimi në Twitter, Thaçi këtë e ka quajtur lajm të mrekullueshëm.

“Lajm i mrekullueshëm! Sapo u njoftova nga ambasadorja Vlora Çitaku se XhamaJka ka njohur Republikën e Kosovës si sovran dhe të pavarur. E di se ky është një rezultat i punës së madhe dhe lobimeve për vite me radhë, përfshirë edhe Eliot Engelin. Punë e mirë. Faleminderit miq të dashur nga Kingstoni”, shkroi Thaçi në Twitter.

Loading...

Mos i humb

Komuna e Prishtinës sot përuron tunelin dezinfektues në QKMF

Opoja.net

Thaçi: Kushtetuta jonë është dokumenti i mbrojtjes së integritetit të qytetarëve

Opoja.net

Ramadani këshillë kosovarëve: Mos e luani rolin e epidemiologut, lërjani këtë punë atij që i ka 32 vjet shkollë

Opoja.net

Me vargjet e Agim Ramadanit, Haradinaj kujton Epopenë e Koshares

Opoja.net

66 raste me koronavirus në Malishevë, 25 në Prishtinë

Opoja.net

14 raste të reja me koronavirus, shkon numri i të infektuarve në 224

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net