Opoja.net

Xherdan Shaqiri i lumtur me rikthimin dhe fitoren

Sport
Xherdan Shaqiri i lumtur me rikthimin dhe fitoren

Xherdan Shaqiri ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të treguar se ndihet i lumtur me rikthimin në fushë dhe fitoren e Liverpoolit ndaj Evertonit.

Liverpooli ka fituar me rezultat të thellë 5-2 në derbin lokal ndaj Evertonit të vlefshëm për javën e 15-të në Ligën Premier.

Njëri nga meritorët e kësaj fitore të Reds padyshim se ishte ylli shqiptar, Shaqiri, i cili pati një paraqitje të mirë dhe shënojë njërin gol.

Shaqiri u rikthye në fushat e blerta pas më shumë se një muaji dhe ky rikthim me gol dhe fitore e ka bërë të lumtur gjilanasin.

Është vetë Shaqiri që e ka treguar këtë me anë të një postimi në profilin e tij privat në Facebook.

“Liverpooli qëndron i Kuq sonte Kuq!. Ju lumtë djema. I lumtur që jam kthyer në fushë!”, ka shkruar Shaqiri në profilin e tij.

Ndryse, ky ishte vetëm goli i parë këtë sezon në Ligën Premier për Shaqirin, nga tri ndeshje të zhvilluara. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Zyrtare: Ylli i Real Madridit tashmë lojtar i Interit

Fari Kolloni

Conte ja rrëmben dy yje Cheleas

Fari Kolloni

Ylli i madh arrin në Mynih për testet mjekësore te Bayern

Fari Kolloni

Lojtari nga Kosova shënon gol të bukur për Bayern Munich II

Fari Kolloni

Guardiola konfirmon largimin e yllit të madh

Fari Kolloni

Lamtumirë Barcelona, Griezman të gjiganti në Premierligë

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net