Opoja.net

Xhudisti japonez merr nënshtetësinë e Kosovës, do të garojë për shtetin tonë

Sport
Xhudisti japonez merr nënshtetësinë e Kosovës, do të garojë për shtetin tonë

Kosova do ta ketë një japonez të natyralizuar në sportin më të suksesshëm në vendin tonë, xhudo.

Lajmin e ka bërë të ditur trajneri i mirënjohur, Driton Kuka.

Sipas tij, xhudisti japonez i është bashkuar ekipit në përgatitje, i cili javën tjetër do aplikoj për shtetësinë e Kosovës dhe do jetë gati për ciklin 2020-2024.

“Ekipit ju ka bashkëngjit japonezi Nakamura që tashmë javën tjetër do aplikoj për shtetësinë e Kosovës dhe do jetë gati për ciklin 2020-2024”.

“Gara e fundit sivjet do jetë në Qingdao në Kinë garë që ka peshë për pikët drejt Olimpiadës në Tokio cakun kryesor”, ka shkruar Kuka. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Zyrtare: Ylli i Real Madridit tashmë lojtar i Interit

Fari Kolloni

Conte ja rrëmben dy yje Cheleas

Fari Kolloni

Ylli i madh arrin në Mynih për testet mjekësore te Bayern

Fari Kolloni

Lojtari nga Kosova shënon gol të bukur për Bayern Munich II

Fari Kolloni

Guardiola konfirmon largimin e yllit të madh

Fari Kolloni

Lamtumirë Barcelona, Griezman të gjiganti në Premierligë

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net